Targi GREENPOWER oraz Targi Instalacyjne w Poznaniu gromadzą w jednym miejscu i czasie przedstawicieli wszystkich sektorów odnawialnych źródeł energii. To doskonała okazja, aby zaznajomić się z najświeższymi tendencjami rynkowymi, wymienić praktyczne spostrzeżenia, dowiedzieć się przed jakimi wyzwaniami i możliwościami stoi branża. My jako firma specjalizująca się w praktycznych szkoleniach OZE również tam będziemy. Na naszym stanowisku będziecie mogli zobaczyć między innymi część wyposażenia sali szkoleniowej wykorzystywanego podczas warsztatów praktycznych oraz spotkać się i porozmawiać z naszymi specjalistami, członkami Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego ATUM.
W każdym roku Targi GREENPOWER w Poznaniu stają się epicentrum innowacji w branży odnawialnych źródeł energii, przyciągając liderów, ekspertów oraz przedstawicieli kluczowych sektorów związanych z ekologiczną energią. To wyjątkowe wydarzenie stanowi platformę dla wymiany doświadczeń, prezentacji najnowszych trendów rynkowych i technologicznych, a także dyskusji na temat wyzwań i możliwości, które czekają na sektor OZE. Z bogatym programem wydarzeń towarzyszących, Targi GREENPOWER oferują unikalną możliwość zdobycia wiedzy i nawiązania cennych kontaktów biznesowych, co czyni je niezbędnym punktem w kalendarzu każdego profesjonalisty dążącego do rozwoju w dziedzinie zielonej energii.
Spotkanie wielu branż.
Zakres tematyczny Targów GREENPOWER obejmuje szeroki wachlarz dziedzin związanych z odnawialnymi źródłami energii (OZE), akcentując ich rolę w podnoszeniu jakości życia i zaspokajaniu rosnącego zapotrzebowania na energię przy jednoczesnym minimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko. Wśród prezentowanych rozwiązań znajdują się nowoczesne technologie takie jak fotowoltaika, biogaz, energia wiatrowa, geotermalna, a także innowacje w elektromobilności i ekotransporcie publicznym. Targi są platformą do wymiany doświadczeń i prezentacji ekologicznych metod produkcji energii, podkreślając konieczność uwzględniania zrównoważonych i proekologicznych rozwiązań w kontekście globalnych wyzwań środowiskowych.
- Agrofotowoltaika
- Biogaz
- Biomasa
- Biopaliwa i paliwa alternatywne
- Budownictwo zeroemisyjne
- Doradztwo energetyczne
- Elektromobilność i ekotransport publiczny
- Energia geotermalna
- Energia wiatrowa offshore/onshore
- Energia wodna
- Finansowanie i ubezpieczenia inwestycji w OZE
- Fotowoltaika
- Klastry i spółdzielnie energetyczne
- Magazyny energii
- Narzędzia i osprzęt eksploatacyjny
- OZE w samorządzie, spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych
- Pompy ciepła
- Rozwiązania informatyczne dla branży OZE
- Technika grzewcza
- Technologie oparte na odnawialnych źródłach energii
- Technologie pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych i rozproszonych
- Urządzenia i linie technologiczne do produkcji peletu
- Inne
Targi GREENPOWER 2024 – wydarzenie pod znakiem zielonej energii
Targi GREENPOWER 2024, które odbędą się w dniach 23-25 kwietnia tego roku, stanowić będą przestrzeń spotkań dla najbardziej innowacyjnych myśli i technologii w dziedzinie energii odnawialnej. To nie tylko okazja do wymiany doświadczeń, ale także doskonała szansa na zbudowanie partnerskich relacji oraz odkrycie najnowszych trendów w branży.
Targi GREENPOWER gromadzą w jednym miejscu i czasie przedstawicieli wszystkich sektorów odnawialnych źródeł energii, dając im możliwość poznania rynkowych tendencji, wymiany praktycznych spostrzeżeń czy analizowania wyzwań i możliwości przed jakimi stoi branża.
Tegoroczna edycja Targów GREENPOWER przyciągnie liderów przemysłu, ekspertów, inwestorów i entuzjastów energii odnawialnej. Od merytorycznych konferencji po eksperckie panele dyskusyjne, Targi GREENPOWER 2024 zapewnią bogaty program, który zaspokoi ciekawość każdego odwiedzającego.
Program wydarzeń
Targi GREENPOWER to nie tylko ekspozycja wystawiennicza, ale także liczne konferencje oraz profesjonalne debaty. Program towarzyszący targom budowany jest we współpracy z doświadczonymi ekspertami z branży OZE. Wśród wydarzeń zaplanowanych na czas Targów GREENPOWER są m.in.
- Konwent Magazynowania Energii ESSCON 2024 – wydarzenie jest doskonałą okazją do zdobycia wiedzy o najnowszych trendach i technologiach w magazynowaniu energii, nawiązania kontaktów z kluczowymi graczami na rynku oraz udziału w dyskusjach o przyszłości magazynowania energii.
- Konferencja „Zero a cieszy – instalacje w budynkach zero energetycznych” – ta konferencja jest dla Ciebie jeśli planujesz budowę własnego domu i chcesz, aby był on nowoczesny, energooszczędny i przyjazny dla środowiska. Chcesz zrozumieć, jakie korzyści finansowe i ekologiczne niesie za sobą budownictwo zeroenergetyczne.
- Forum Magazynowania Energii PSME – wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych branżą energetyczną, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu magazynowania energii, w kontekście dynamicznie rozwijającego się sektora zrównoważonej energii.
- Energetyczny Talk Show – to cotygodniowy program na YouTube, prowadzony przez dwóch ekspertów branży energetycznej: Grzegorza Burka i Bogdana Szymańskiego. 24 kwietnia będzie wyjątkową okazję do posłuchania Grzegorza Burka i Bogdana Szymańskiego na żywo podczas Targów GREENPOWER!
- Konferencja Samodzielność Energetyczna Przedsiębiorstw – wydarzenie, który poruszy ważne zagadnienia, m.in. jak zdobyć dofinansowanie przedsiębiorstw w dobie transformacji energetycznej, kiedy montaż paneli fotowoltaicznych w firmie będzie opłacalny czy jakie są źródła finansowania inwestycji zmierzających do samodzielności energetycznej przedsiębiorstw.
Strefy specjalne
Pogłębianie branżowej, fachowej wiedzy na Targach GREENPOWER umożliwią odwiedzającym eksperckie strefy specjalne, m.in. Strefa Praktyczna „Władcy Żywiołów”, Strefa Cyfrowa Kuźnia, Strefa Kominków czy Zielona Strefa. Strefy zaprezentują liczne nowości z branży OZE, będą swoistą platformą wymiany doświadczeń oraz zdobywania nowych umiejętności.
Synergia branż
Ofertę Targów GREENPOWER uzupełni ekspozycja wystawiennicza kilku wydarzeń odbywających się w tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W dniach 23-25 kwietnia goście MTP będą mogli odwiedzić także Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE, Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER, Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX, Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO, Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND oraz Forum NetZero. Wielki Blok Targowy zajmie całą powierzchnię Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Wspólna przestrzeń
Wystawcy z Polski i zagranicy, profesjonaliści z zakresu odnawialnych źródeł energii oraz techniki grzewczej, rozbudowany program wydarzeń towarzyszących i niepowtarzalna atmosfera – to wszystko sprawia, że targi są obowiązkowym punktem w kalendarzu profesjonalistów poszukujących innowacji z zakresu OZE.
Razem z Targami INSTALACJE, Targi GREENPOWER stworzą w tym roku największe w Polsce wydarzenie oferujące kompleksowe wyposażenie budynków w elementy dystrybucji energii (rozdzielnie, zabezpieczenia, kable, osprzęt, automatyka) oraz instalacje OZE (odnawialne źródła energii: instalacje fotowoltaiki, pomp ciepła i rekuperacji), ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.greenpower.mtp.pl.
Wielki blok targowy na MTP w kwietniu 2024
W kwietniu 2024 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się wyjątkowy blok targowy, skupiający w sobie Targi GREENPOWER oraz szereg innych wydarzeń branżowych, jak Targi INSTALACJE, EXPOPOWER, SECUREX i SAWO. To połączenie wydarzeń stwarza jedyną taką okazję w Polsce dla profesjonalistów z różnych sektorów – odnawialnych źródeł energii, energetyki konwencjonalnej, nowoczesnych technologii zero- i nisko-emisyjnych, po zabezpieczenia oraz ochronę pracy. Marcin Gorynia, dyrektor grupy produktów w Grupie MTP, podkreśla znaczenie tej synergie, wskazując na możliwość wzajemnego uzupełniania się sektorów i oferowania uczestnikom rozległej oferty zarówno wystawienniczej, jak i konferencyjnej. Całość wydarzenia zapowiada się jako największe tego typu spotkanie w kraju, oferujące unikalne możliwości nawiązywania kontaktów, wymiany wiedzy i prezentacji innowacji.
W programie Wielkiego Bloku Targowego zaplanowano liczne merytoryczne wydarzenia, m.in.:
- Konwent Magazynowania Energii ESSCON 2024 – wspólnie z redakcją Globenergii
- Strefa Praktyczna „Władcy Żywiołów” – wspólnie z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Firm Instalacyjnych i Serwisowych OSFIS
- Instalmania – wspólnie z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Firm Instalacyjnych i Serwisowych OSFIS
- Strefa Budynku Zeroemisyjnego – wspólnie z Pracownią Pasywny M2, Stowarzyszeniem Wielkopolski Dom Pasywny oraz Wystawcami Targów Instalacje
- Strefa Łazienka.Pro – wspólnie z wydawnictwem Design/Biznes
- Konferencja Szanse i zagrożenia dla OZE w dobie transformacji energetycznej – wspólnie z redakcją „Energii i Recyklingu”
- Forum Magazynowania Energii – wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Magazynowania Energii
- Energetyczny Talkshow – wspólnie z redakcją Globenergii
- Instalator Przyszłości – wspólnie z JobDone i JT Strategy & Solutions
- 3. Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND – wydarzenie Grupy MTP
- 1. Środkowoeuropejskie Forum Technologii Dekarbonizacyjnych NETZERO – wydarzenie Grupy MTP
- Strefa Kominków – wspólnie z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem „Kominki i Piece” i redakcją magazynu „Świat Kominków”
- VII Konwencja Rynku Grzewczego, Instalacyjnego i Sanitarnego – wspólnie ze Związkiem ZHI i Stowarzyszeniem SPIUG
- Strefa SkillsChallenge – wspólnie z WorldSkills, Grohe
- Konferencja Korporacji Kominiarzy Polskich Stowarzyszenie Zawodowe
- Zielona Strefa – wspólnie z Magazynem Biomasa
- Konferencja OZE w sieci elektroenergetycznej – wspólnie z ENEA OPERATOR
- Konferencja Cyberbezpieczeństwo w systemach zabezpieczeń technicznych – priorytet dla infrastruktury krytycznej – wspólnie z Polską Izbą Systemów Alarmowych oraz C&C Partners
- Konferencja Nowoczesne instalacje w ochronie życia i mienia – projektowanie i eksploatacja – wspólnie z Oddziałem Wielkopolskim Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa oraz Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu
- Doradztwo i konsultacje w zakresie ochrony informacji niejawnych, biznesowych, danych osobowych bezpieczeństwa obiektów, obronności oraz cyberbepieczeństwa – wspólnie z Krajowym Stowarzyszeniem Ochrony Informacji Niejawnych o Stowarzyszeniem Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego
- Konferencja Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia – wspólnie z Oddziałem Poznańskim Stowarzyszenia Elektryków Polskich i Wielkopolską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa
- Konferencja Energooszczędność w oświetleniu – wspólnie z Oddziałem Poznańskim Stowarzyszenia Elektryków Polskich i Wielkopolską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa
- Konferencja Państwowej Inspekcji Pracy
- Konferencja Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego
- Konferencja Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP
- Konferencja Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa
- Konferencja „Safety 360” – wspólnie z portalem „Kultura Bezpieczeństwa”
Nowe wydarzenie podczas targów: Instalator Przyszłości
Strefa Instalatora Przyszłości będzie odbywać się podczas Targów INSTALACJE 2024 towarzyszących Wielkiemu Blokowi Targowemu w dniach 23-25 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wstęp do strefy będzie wolny dla wszystkich uczestników. To pierwsze tego typu wydarzenie w branży, gdzie instalator znajdzie się w centrum uwagi!
Dlaczego warto wspierać społeczność Instalatorów Przyszłości:
- wyjście poza transakcyjne relacje
- udział w budowaniu społeczności kompetentnych i nowoczesnych instalatorów
- możliwość komunikowania z ludźmi otwartymi na zmiany i nowoczesną wiedzę
- budowanie świadomości nieuniknionych zmian w branży (technologia, prawo, kanały dystrybucji, formy promocji, oczekiwania inwestora)
- możliwość kreowania formuły wydarzenia
- firma przyszłości wspiera Instalatora Przyszłości.
Program wydarzenia obejmuje 5 stref aktywności:
- Strefa dyskusji – pomiędzy instalatorami a otoczeniem rynkowym
- Strefa współzawodnictwa/Nauka i zabawa – Mistrzowie Instalacji
- Strefa autopromocji i autoprezentacji instalatora
- Strefa wymiany wiedzy i doświadczeń
- Strefa narzędzi Instalatora Przyszłości.
Strefa dyskusji
1.Technologia przyszłości
- Kierunki rozwoju technologii źródeł ciepła 2025-2030
– Kotły na paliwa kopalne
– Pompy ciepła
– Inne alternatywne paliwa (biomasa, biogazy) - Rozwój urządzeń sterujących i integratorów systemowych
- Integracja technologii z zakresu pomp ciepła, FV, technologii wiatrowych.
2. Zmiany otoczenia prawnego firmy instalacyjnej przyszłości
- Programy finansowania modernizacji źródeł ciepła i wspomagania projektów z zakresu OZE w świetle przepisów UE (EPBD) do 2050 roku
- Certyfikaty niezbędne do wykonywania zawodu w zakresie łączenia nowych technologii. Czy certyfikat zawodu instalatora powinien być wprowadzony jako rekomendacja czy też może prawo wykonywania zawodu?
3. Rozwój kompetencji technicznych i niezbędnej wiedzy ogólnej Instalatora Przyszłości
- Określenie niezbędnego zakresu wiedzy z wytypowanych dziedzin dla wykonywania zawodu instalatora. Rola uczelni wyższych, instytucji
i stowarzyszeń oraz firm prywatnych w edukacji Instalatora Przyszłości.
4. Rozwój biznesowy Instalatora Przyszłości od promocji po serwis
- Jak stworzyć i umacniać wizerunek nadający charakter ekspercki i wiarygodność Instalatora Przyszłości
- Działania promocyjne firmy instalacyjnej (forma, materiały, dobór treści, narzędzia, SoMe, YouTube, systematyka, rekomendacje) pomagające zwiększyć zasięgi działania poprzez optymalne wykorzystanie dostępnych narzędzi i tworzenie najlepszego kontentu
- Świadomość prawna otoczenia firmy instalacyjnej (przepisy, prawo, e-faktury, profil zaufany, umowy, odpowiedzialność prawna firmy instalacyjnej)
- Nowoczesne kanały zakupowe e-commerce (zasady działania, warunki handlowe) łączenie kanałów tradycyjnych z nowoczesnymi, kierunki przekształceń sieci handlowych
- Platformy kojarzenia instalator-inwestor. Zdobywanie nowych klientów
- Rozwój poprzez zwiększanie zakresu usług (FV, Klimatyzacja) drogi dochodzenia do kompleksowości działania, w tym oferowanie usług posprzedażowych, dostosowanie oferty do oczekiwań inwestora przyszłości
- Oferta dla firm z otoczenia branżowego (alarmy, p-poż, monitoring)
- Zwiększenie zakresu usług poprzez wykonywanie prac instalacyjnych
- Tworzenie konsorcjów wykonawczych
- Systemy i programy motywacyjne przyszłości dla Instalatorów
- Narzędzia Instalatora Przyszłości w świetle zmian przepisów
- Potrzeby inwestora przyszłości w kontekście współpracy z Instalatorem Przyszłości.
Mistrzowie Instalacji
Strefa współzawodnictwa/Nauka i zabawa:
- Współzawodnictwo poprzez aktywności wytwarzania zielonej energii siłą mięśni na urządzeniach umożliwiających pomiar ilości energii, z jednoczesnym zadawaniem prostych pytań z zakresu wiedzy odnoszącej się do nowoczesnych rozwiązań
- Pytania i nagrody od partnerów wydarzenia
- Unboxing – prezentacja nowych produktów i rozwiązań w nieformalnej atmosferze.
Strefa autopromocji i autoprezentacji
Targi INSTALACJE promują najlepszych instalatorów. Możliwość wykonania krótkich filmików i zdjęć promocyjnych oraz umieszczenie ich na profilu targowym. Najlepsze koncepcje i tym samym ich autorzy będą promowani w mediach na koszt targów.
Strefa wymiany wiedzy i doświadczeń
- Technologie przyszłości
- Programy finansowania
- Szkolenia i rozwój instalatora
- Działania promocyjne w świecie cyfrowym
- Pomoc prawna i finansowa
- Kanały ofertowe przyszłości
- Kanały zakupowe przyszłości
- Narzędzia Instalatora Przyszłości.
Możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy ekspertami a instalatorami w wydzielonej strefie.
Strefa narzędzi Instalatora Przyszłości
- Narzędzia służące do wykonywania pracy
- Narzędzia do transportu – elektromobilność
- Narzędzia wsparcia cyfrowego.
Partnerami będą producenci nowoczesnych narzędzi niezbędnych dla wykonywania zawodu instalatora,
w tym pojazdów i rozwiązań webowych.
Jak zdobyć darmowe bilety?
Ceny biletu jednorazowego dla publiczności na pierwszy lub drugi dzień to 130 zł, ale tutaj mamy dla was niespodziankę! Mamy do rozdania kilka darmowych biletów. Aby je otrzymać, wystarczy, że się z nami skontaktujesz telefonicznie lub poprzez wiadomość. Nie zwlekaj biletów w przeciwieństwie do chętnych – nie ma dużo.