Kurs instalatora systemów fotowoltaicznych
z uprawnieniami elektrycznymi do 1KV:

Zarezerwuj miejsce na szkoleniu:

Termin szkolenia:

Wybierz

Zgody:

Szkolenie dedykowane jest szczególnie osobom, które: zamierzają ubiegać się o uzyskanie t y t u ł u certyfikowanego instalatora systemów fotowoltaicznych; chcą zdobyć gruntowne przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie instalatora systemów fotowoltaicznych, interesują się tematyką odnawialnych źródeł energii, pragną poszerzyć wiedzę z zakresu prawidłowego montażu instalacji fotowoltaicznych, planują rozszerzenie działalności firmy o technologie oparte o odnawialne źródła energii.– 40h/5dni.

ZAKRES SZKOLENIA

Systemy fotowoltaiczne, teoria (dzień I)
1.Wprowadzenie do fotowoltaiki
2.Systemy fotowoltaiczne
3.Typy systemów i instalacji fotowoltaicznych
4.Eksploatacja i konserwacja systemów fotowoltaicznych
5.Zagadnienia ogólne
6. Dobór, montaż, regulacja systemów fotowoltaicznych

Systemy fotowoltaiczne, praktyka (dzień II)
1.Montaż paneli PV wraz z konstrukcją wsporczą
2. Połączenie elektryczne, montaż falownika, uruchomienie instalacji

Projektowanie systemów fotowoltaicznych (dzień III)
Komputerowe wspomaganie projektowania: wykonanie obliczeń symulacyjnych z wykorzystaniem aplikacji komputerowych.
-omówienie poszczególnych elementów instalacji fotowoltaicznej
-dobór mocy systemu w zależności od zapotrzebowania klienta z uwzględnieniem ustawy o OZE
-dobór zabezpieczeń elektrycznych
-sporządzanie wstępnego projektu i kosztorysu
-obsługa programów komputerowych do wykonywania instalacji fotowoltaicznych- programy komercyjne dystrybutorów systemów fotowoltaicznych, program SMA Sunny Design, EasySolar,
-schemat elektryczny instalacji fotowoltaicznej oraz dokumenty do złożenia u dystrybutora energii elektrycznej

Monitoring systemów fotowoltaicznych (dzień IV)
Badania termowizyjne: pomiary termowizyjne rozkładu temperatury na powierzchni paneli fotowoltaicznych, kontrola poprawności montażu zacisków, łączeń elektrycznych.

Uprawnienia elektryczne (dzień V)
1.Przepisy dotyczące gospodarki energetycznej oraz BHP.
2.Zasady eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci energetycznych o napięciu nie wyższym niż 1 kV.
3. Zasady eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci o napięciu znamionowym powyżej 1 kV
4. Zasady eksploatacji zepołów prądotwórczych o mocy powyżej 50 kW.
5. Zasady eksploatacji urządzeń elektrotermicznych oraz urządzeń służących do elektrolizy.
6. Zasady eksploatacji sieci elektrycznego oświetlaenia ulicznego.
7. Aparatura kontrolno-pomiarowa i urządzenia automatycznej regulacji do urządzeń wyżej wymienionych.
8. Zasady i warunki wykonywania prac montażowych i konserwacyjnych.
9. Zasady postępowania w razie awarii.

Bezpośrednio po zakończeniu szkolenia jest możliwość przystąpienia do egzaminu na uprawnienia elektryczne.

KOSZT SZKOLENIA: 3600 zł

CO OTRZYMUJESZ W CENIE:

• warsztat szkoleniowy bazujący na praktycznych przykładach oraz ćwiczeniach;
  • profesjonalne materiały szkoleniowe (autorski Poradnik Instalatora);
  • zespół doświadczonych wykładowców;
  • poczęstunek obiad, przerwy kawowe);
  • imienny certyfikat ukończenia kursu;
  • zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia podstawowego dla instalatorów ubiegających się o uzyskanie certyfikatu w zakresie instalatora systemów fotowoltaicznych zgodne z rozporządzeniem Ministerstwa Energii z dnia 09 maja 2017r.
  • zaświadczenia producenckie;
  • dedykowanego opiekuna szkolenia;
  • atrakcyjny system rabatowy dla Absolwentów szkoleń;
  • wsparcie w przygotowaniu dokumentacji niezbędnej do przystąpienia do egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego

Bezpośrednio po szkoleniu jest możliwość przystąpienia do egzaminu przed państwową Komisją Kwalifikacyjną, w wyniku którego uczestnik otrzymuje „Świadectwa kwalifikacyjne”, umożliwiające wykonywanie zawodu na stanowisku Eksploatacji w zakresie G1. UWAGA: Cena szkolenia nie obejmuje opłaty egzaminacyjnej, która stanowi 10% minimalnego wynagrodzenia za pracę pracowników obowiązującego w dniu złożenia wniosku (zgodnie z § 14 ust 2 rozporz. MGPiS z dnia 28.04.2003r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji). W 2018r. opłata za każdy egzamin wynosi: 210 zł.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA SZKOLENIE:

ETAP 1: Zarezerwuj miejsce – wyślij formularz ze strony ATUM bądź skontaktuj się z nami:
e-mail: biuro@atum.edu.pl, kom. 576 045 945.

ETAP 2: Poczekaj na @ z potwierdzeniem oraz informacjami organizacyjnymi

ETAP 3: Dokonaj opłaty

ETAP 4: Weź udział w szkoleniu

ETAP 5: Korzystaj z Programu Absolwentów i rozwiaj kompetencje swoje bądź swoich pracowników

Zobacz regulamin szkoleń

✉

Potrzebujesz więcej informacji- skontaktuj się z nami

Anna Krzykowska
Specjalista ds. szkoleń ATUM Sp.z o.o.
kom. 793 814 840| tel. 717866287 | e-mail: anna.krzykowska@atum.edu.pl

Znajdź szkolenie dla siebie

Marketing i sprzedaż - branża budowlana

Zyskaj przewagę konkurencyjną dzięki konkretnym narzędziom biznesowym. Zadbaj o lepszą widoczność swojej marki.
Zarządzanie

Zoptymalizuj koszty dzięki sprawnemu zarządzaniu procesami, innowacjami, a także lepszej komunikacji z zespołem.
Specjalizacja w Odnawialnych Źródłach Energii

Rozwijaj swoje zainteresowania, bądź o krok przed konkurencją! Zyskaj nowe umiejętności.
Prawo i finanse- branża budowlana

Zorientuj się w aktualnych przepisach prawnych, naucz się przygotowywać poprawnie umowy, pozyskaj dotacje dla swojej firmy

Zapraszamy do kontaktu

ATUM Sp. z o.o.- Centrum Szkoleń OZE

Kapitał zakładowy: 100 000,00zł., Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

☎ kom. 793 814 840, kom. 576 045 945, tel. 71 7866287

✉ biuro@atum.edu.pl

Chcesz zostać z Nami na dłużej? Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje branżowe średnio raz w miesiącu.

Zapisz się do listy mailingowej (możesz usunąć zgodę w każdej chwili)

Zgody