Obsługa programu PV Sol Premium

8 godzin szkolenia i ćwiczeń, które wykorzystasz w projektowaniu systemów fotowoltaicznych

Szkolenie przeznaczone dla osób zajmujących się projektowaniem systemów fotowoltaicznych, chcących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności do projektowania małych instalacji i dużych farm fotowoltaicznych korzystając z oprogramowania PV Sol.

CO OTRZYMUJĄ UCZESTNICY SZKOLENIA?

• Wiedzę i praktyczne umiejętności nabyte podczas ćwiczeń.
  • Certyfikat ukończenia kursu.
  • Pracę w małej grupie szkoleniowej.
  • Fachową pomoc Trenera – Eksperta.
  • Komplet materiałów szkoleniowych.
  • Obiad i serwis kawowy.
  • Pendrive z przykładowymi projektami oraz materiałami dydaktycznymi.

PROWADZĄCY

Szkolenie prowadzą znani eksperci w branży:

Marcin Michalski – Ukończone studia doktoranckie Politechnika Wrocławska na wydziale Mechaniczno-Energetycznym w energetyce (obrona pracy doktorskiej). Od ponad 5 lat prowadzi warsztaty, wykłady, prelekcje zarówno w zakresie teoretycznym oraz praktycznym z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii. Może się pochwalić setkami godzin przeprowadzonych szkoleń.

Jakub Polański – Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wieloletni audytor i doradca energetyczny oraz projektant instalacji fotowoltaicznych. Jakub może się pochwalić dziesiątkami przeprowadzonych godzin szkoleń dla instalatorów i projektantów. Specjalista w wykonywaniu projektów instalacji fotowoltaicznych.

ZAKRES MERYTORYCZNY SZKOLENIA

• Przedstawienie funkcji i możliwości programu PV Sol Premium.
  • Charakterystyka procesu projektowego w programie PV Sol Premium.
  • Analiza i omówienie elementów oprogramowania.
  • Omówienie i wykonanie zadań projektowych wraz z konkretnymi założeniami. Wykonanie projektów dla poziomu łatwego i trudnego z uwzględnieniem różnych opcji dachu.
  • Obliczenia zajmowanej powierzchni, energii wyprodukowanej przez system PV, wydajności, konsumpcji.

UPRAWNIENIA

Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.

KOSZT SZKOLENIA

• 8 godzin zajęć warsztatowych, pełnych ćwiczeń i pracy z oprogramowaniem
  • Indywidualne wsparcie Trenera-Eksperta
  • Materiały szkoleniowe
  • Certyfikat ukończenia kursu
  • Obiady i serwis kawowy

Wynosi: 1 500 zł

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA SZKOLENIE:

ETAP 1: Zarezerwuj miejsce – wyślij formularz ze strony ATUM bądź skontaktuj się z nami:
e-mail: biuro@atum.edu.pl, kom. 530 857 723

ETAP 2: Poczekaj na @ z potwierdzeniem oraz informacjami organizacyjnymi

ETAP 3: Dokonaj opłaty

ETAP 4: Weź udział w szkoleniu

ETAP 5: Korzystaj z Programu Absolwentów i rozwiaj kompetencje swoje bądź swoich pracowników

ZANIM PRZYSTĄPISZ DO ZAPISÓW, SPRAWDŹ POZIOM AKTUALNEJ WIEDZY:

1. Znam rodzaje modułów fotowoltaicznych i potrafię czytać ich karty katalogowe.

2. Znam rodzaje falowników/inwerterów i potrafię czytać ich karty katalogowe.

3. Znam rodzaje zabezpieczeń elektrycznych po stronie DC i AC i wiem kiedy jakie stosować.

4. Znam sytuację prawną (ustawa OZE).

5. Potrafię dobrać instalację dla klienta „Prosument”.

6. Potrafię interpretować dane zawarte w rachunkach za prąd.

7. Potrafię dobrać długość szeregów/stringów do danego falownika oraz zweryfikować parametry prądowo-napięciowe.

8. Znam sposób pracy i doboru systemów opartych na optymalizatorach mocy (np. SolarEdge).

9. Potrafię dobierać system montażowy wynikający z miejsca montażu.

Jeśli któreś z powyższych zagadnień wymaga uzupełnienia bądź przypomnienia, zapraszamy w pierwszej kolejności na podstawowe szkolenia z projektowania:

UWAGA! W PAKIECIE TANIEJ

Projektowanie systemów fotowoltaicznych (I) + Projektowanie PV Sol Premium (II) = 2200zł

Zarezerwuj miejsce na szkoleniu:

Termin szkolenia:

Wybierz

Zgody:

✉

Potrzebujesz więcej informacji- skontaktuj się z nami

Rafał Ruciński
Specjalista ds. szkoleń ATUM Sp. z o.o.
kom. 530 857 723 | tel. 71 7866287 | e-mail: rafal.rucinski@atum.edu.pl

Zobacz regulamin szkoleń

Znajdź szkolenie dla siebie

Zarządzanie

Zoptymalizuj koszty dzięki sprawnemu zarządzaniu procesami, innowacjami, a także lepszej komunikacji z zespołem.
Specjalizacja w Odnawialnych Źródłach Energii

Rozwijaj swoje zainteresowania, bądź o krok przed konkurencją! Zyskaj nowe umiejętności.

Zapraszamy do kontaktu

ATUM Sp. z o.o.- Centrum Szkoleń OZE

Kapitał zakładowy: 100 000,00zł., Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

☎ kom. 793 814 840, kom. 576 045 945, tel. 71 7866287

✉ biuro@atum.edu.pl

Chcesz zostać z Nami na dłużej? Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje branżowe średnio raz w miesiącu.

Zapisz się do listy mailingowej (możesz usunąć zgodę w każdej chwili)

Zgody